Rok 2019 / Aký bol ?

Ahojte, vítam Vás pri novom článku kde Vám poviem niečo o mojom roku 2019. Aj napriek tomu, že tento článok mal vyjsť už na začiatku mesiaca tak ho žiaľ pridávam až dnes – na konci januára. Ale ako sa hovorí lepšie neskôr, ako nikdy.

Rok 2019 bol neuveriteľne rýchlym rokom, teda nie že by mi iné roky neprešli rýchlo – no tento bol omnoho rýchlejším. Zrejme to bude tým, že som si ho skutočne užila a nesiem si z neho veľa spomienok.

Ako mnohí určite viete, tak na Vianoce 2018 sme sa s priateľom zasnúbili, takže začiatok roka 2019 sa niesol o rozprávaní sa o svadbe. Riešili sme dátum, hudbu, sálu, fotografa a kameramana. To boli prvé veci, ktoré boli pre nás dôležité taký dlhý čas dopredu.

Ples
Štrbské pleso

V januári a tak isto aj vo februári sme sa na pár dní dostali domov, takže som si skvelo užila čas s rodinou, s kamarátmi, taktiež sme navštívili naše obľúbené Štrbské pleso a aj sme sa boli zabaviť na plese.

Keďže v Nemecku, v meste kde sme veľa nesneží tak sme sa vybrali na výlet do Oberhofu, mesto ktoré možno niektorý poznáte vďaka Biatlonu. V Oberhofe sme navštívili jazero Pfanntalsteich – a musím uznať, že je to jedno z najkrajších a najkľudnejších miest ktoré som kedy videla.

V marci ma ale čakala nepríjemná situácia, ktorá mi v podstate zobrala takmer celý mesiac. Keď som prvý týždeň ostala ležať doma v teplotách, tak som si myslela že ma skolila choroba. No keď mi po pár dňoch spuchli ďasná, tak som vedela že to nie je dobré. Tak s malým donútením som teda išla ku zubárovi, ktorý mi oznámil že mi musia operačne vybrať všetky štyri zuby múdrosti. A tak som ďalšie cca 2 týždne strávila v bolestiach.

Pfanntelsteich
Schloss park Gotha

V tomto roku sme navštívili skutočne mnoho pekných miest či v Nemecku alebo aj na Slovensku. Samozrejme tých miest je viacej v Nemecku, keďže tu momentálne žijeme a cesty na Slovensko sú vždy keď máme voľno.

Za uváženie stojí Schlosspark v mestečku Gotha, alebo Dreigleichen – sú to tri hrady, ktoré stoja v blízkosti. nám sa podarilo navštíviť zatiaľ iba jeden – no v pláne mám navštíviť aj zvyšné 2. Taktiež spomeniem Baumkronenpfad, niečo ako chodník korunami stromov ktorý sa nachádza v národnom parku Hainich.

Čo sa týka Slovenska, tak je to už vyššie spomínané Štrbské pleso ktoré sa nám tento rok podarilo navštíviť až dvakrát na začiatku roka, a aj na konci roka. Taktiež spomeniem vyhliadkovú vežu Čajka v oblakoch v Bojniciach.

Čajka v oblakoch Bojnice
Baumkronenpfad Národný park Hainich
Štrbské pleso

Tento rok nás taktiež prišli pozrieť rodičia, ktorých návštevu sme si skutočne užili. Pár týždňov na to nás prišli pozrieť aj sesternica, s priateľovým bratrancom. Veľmi si vážim, keď príde trocha domov za nami. ♥

Tento rok nám skutočne prial na cestovanie, aj preto sme navštívili viacej miest. Môžem povedať, že rok 2019 bol aj rok splnených snov.

Prvým splneným snom a skutočne veľkým bola dovolenka na Mallorce. Táto dovolenka skutočne nesklamala. Voda, pláž a prostredie bolo úžasné.

Ďalšie miesto, ktoré sme chceli navštíviť bol Berlín a Tropical Island, ktorý je pár km od Berlína. Tento výlet sme si spravili v septembri na moje narodeniny, kde sme išli na predĺžený víkend.

Nečakane sme sa dostali na dovolenku aj do Bulharska, kde sme už boli aj predtým a poviem, že Bulharsko mám skutočne rada. Možno sa pýtate ako je to ísť nečakane na dovolenku, tak rada Vám odpoviem pri prezeraní dovoleniek som narazila na skvelú ponuku, kde skutočne za lacno sme išli letecky, na 8 dní a 7 nocí aj s raňajkami do Primorska. Čo by bola škoda nevyužiť, keď sme už mali aj akurát voľno.

Posledné miesto, ktoré v tomto článku spomeniem je Ostsee v meste Zingst, kde sme išli iba na víkend pozrieť priateľových rodičov a samozrejme vyskúšať nemecké more. Musím sa priznať, že pláž bola krásna ale voda aj napriek tomu, že som do nej bez problémov vošla tak mala iba 19 stupňov. Cestou domov sme navštívili aj jahodový svet, kde by som sa ale chcela niekedy vrátiť pretože na to je potrebný celý deň, nie len pár hodín.

Mallorca
Mallorca
Zingst Ostsee
Erdbeerland / Jahodový svet
Berlín
Tropical Island
Bulharsko – Primorsko

Sme na konci článku, kde naozaj chcem poďakovať všetkým ľudom ktorý so mnou strávili aspoň deň v roku 2019. Chcem poďakovať aj zlým skúsenostiam a všetkým lekciám, ktorým som čelila pretože ma urobili silnejšou. Naozaj som vďačná za dni, ktoré som mohla stráviť so svojou rodinou, za každý jeden deň s mojim snúbencom pretože robí aj tie obyčajné dni neobyčajnými. Ďakujem aj Vám, ktorý čítate môj blog a sledujete ma na mojom instagrame, a som šťastná že som tento rok založila aj nový blog, kde som začala odznova.

Rok 2020, som pripravená
ho prežiť najlepšie ako viem, pretože tento rok bude našim rokom. ♥

Vianočné trhy Drážďany
Vianočné trhy Erfurt


Welcome ♥

Prajem krásny deň, vítam Vás na mojom novom blogu z ktorého mám obrovskú radosť a chcem sa mu znova naplno venovať. Aj […]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.