Miesto, kde leto nikdy nekončí / Tropical Island

Ahojte, dnes Vás prevediem rajom alebo teda miestom, kde leto nikdy nekončí. Takéto miesto sa nachádza asi 65 km od Berlína a volá sa Tropical Island. Aj preto je to prvé miesto, ktoré Vám odporučím pri návšteve Berlína, samozrejme ak tam idete na viacej dní.

Nie je to tak dávno, čo Luky navrhol víkend v Berlíne samozrejme som s radosťou súhlasila. Chcel mi urobiť pekný narodeninový víkend, čo sa mu samozrejme podarilo. A tak sme si našli ubytovanie a vybrali sme sa na predĺžený víkend do Berlína. Plán bol jasný, prvý deň – piatok sme mali v pláne navštíviť Tropical Island, v sobotu prejsť mesto a v nedeľu navštíviť ZOO. Keďže by bol článok príliš dlhý, tak ho rozdelím na 2 a to dnešný Tropical Island a v druhom nájdete, čo navštíviť v Berlíne alebo aký bol náš dojem z Berlína.

Tropický prales
Tropické more

Začnem tým, že pri vstupe do Tropical Island treba samozrejme počítať s vyššou sumou vstupného čo je 44 € na osobu + sa doplácajú sauny. My sme si vzali iba ten obyčajný vstup za 44 €, keďže ja v saunách nevydržím a tak by sme to zbytočne platili. Čo je ale skutočne plus môžete prísť už o 6:00 ráno a byť tam do polnoci, čo nie je tak zlé. Ďalšou super vecou bolo zistenie pri vstupe, že pokiaľ máš v ten deň narodeniny máš vstup úplne zadarmo – čo sme presne vystihli a prišli tam v deň mojich narodenín, takže sme dvaja zaplatili vstupné iba na jednu osobu.

Čo Vás pri vstupe hneď ohromí je tropický vzduch, ktorý sa tam nesie. Teplota ovzdušia je 28 °C , takže je tam skutočne teplo. Vnútri nájdete tropické more a pláž obklopenú palmami. Voda v tropickom mori má taktiež 28 °C. Okrem tropického mora, tam nájdete aj tropický prales na skvelú prechádzku. Tu Vám odporučím vziať si samozrejme so sebou nejaké šľapky. Po blízku taktiež nájdete Bali lagúnu s krásnymi vodopádmi a úžasným prostredím. V lagúne má voda krásnych 32 °C.

Tropické more, tropický prales či Bali lagúna nie je všetko čo tu nájdete. Tropical Island má aj vonkajšiu časť s názvom Amazónia, kde nájdete jeden veľký bazén a najmä divokú rieku, ktorá sa mne osobne veľmi páčila. Bola to veľká zábava, aj keď na niektorých miestach to nešlo ako malo a zároveň neskôr to išlo až príliš rýchlo, ale môžem povedať že sme sa zabavili. Len škoda, že nebolo krajšie počasie určite by sme vonku strávili viacej chvíľ aj by som Vám spravila viacej fotiek.

Vo vnútri si taktiež viete zahrať mini golf či zaplatiť si let balónom. Vo vnútri nájdete rôzne obchodíky, kde si môžete kúpiť suveníry, alebo oblečenie či rôzne iné veci. Čo sa týka jedenia, tak za mňa by som čakala viacej ale ľudia ktorý majú radi exotické jedlá, teda jedlá z iných krajín tak si prídu na svoje. Ale teda klasiku rezeň a hranolky majú taktiež, takže stále si je možnosť vybrať ! Všetko, čo kúpite ide na Váš čip ktorý dostanete hneď na začiatku a len na konci pri odchode to všetko zaplatíte, takže nemusíte mať pri sebe celý čas peniaze.

Bali Lagúna
Amazónia
Amazónia

Nezabudnite ma sledovať aj na Instagrame – @lifewithsisa

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.